Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

 

planujvylety.cz

Rozpočet

Rozpočet

Obec Neplachovice, v souladu s ustanovením § 3 odst. 4, § 11 odst. 4, § 17 odst. 8 zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, v platném znění, zveřejňuje na svých internetových stránkách schválený rozpočet Obce Neplachovice a jeho schválené změny v průběhu roku, schválený střednědobý výhled rozpočtu Obce Neplachovice, schválený závěrečný účet Obce Neplachovice. Uvedené dokumenty najdete obecni-urad/uredni-deska/ - Hospodaření obce, rozpočet a rozpočtová opatření

Do  listinné podoby těchto dokumentů můžete nahlédnout v úředních hodinách na Obecním úřadu Neplachovice

Strategický plán rozvoje 2016 - 2025

plan

Zpravodaj obce

zpravodaj

Mobilní aplikace

 logo mobilní aplikacegoogle-play-downloadapp-store-download

 

sms

Odkanalizování obce

Kanalizace

Kalendář

Mikroregion Opavsko Severozápad

      

Mikroregion Opavsko Severozápad

Dokumenty k finančnímu hospodaření Mikroregionu Opavsko severozápad

V souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, zveřejňuje Mikroregion Opavsko severozápad na elektronické desce, www.opavsko-severozapad.cz, vybrané dokumenty k finančnímu hospodaření Mikroregionu Opavsko severozápad. V listinné podobě lze nahlédnout v sídle DSO, tj. Úvalno č.p. 58, na podatelně. Jedná se o střednědobý výhled rozpočtu, rozpočet, závěrečný účet, rozpočtová opatření a pravidla rozpočtového provizoria.

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
  • pl

Obsah

Stravování „cizích strávníků“ v naší základní škole

Typ: ostatní
Vážení občané,
jistě si vzpomínáte na dobu, kdy někteří z vás docházeli do výdejny stravy ve škole pro obědy. Vařilo se i pro firmy a rovněž bylo možné si v této místnosti uspořádat oslavu a školní kuchařky navařily. Slíbili jsme vám, že až uplyne doba, na kterou tyto možnosti byly přerušeny z důvodu modernizace kuchyně a přidělených finančních prostředků z dotací, bude vše zase jako dřív.
Bohužel to bylo jenom naše přání, za dobu šesti let se toho hodně změnilo. Hlavní příčinou je limit DPH.
Jde o to, že v současné době není škola plátcem DPH. Má stanovený limit obratu, a když ho překročí, musí se stát plátcem DPH. Rozúčtování nákladů je pak velmi složité. Pokud bychom chtěli zájemcům vyjít vstříc, pak by nutně došlo ke zdražení obědů vzhledem k platbě DPH, bylo by nutné přijmout další zaměstnance jak v kuchyni, tak v administrativě, což by zvýšilo náklady. V případě jenom malého navýšení počtu strávníků jsou tyto kroky nerentabilní.
Co to tedy znamená: V současné době se vaří pro určitý počet seniorů, který bude zachován, tito senioři musí mít trvalý pobyt v Neplachovicích. Zájemci o stravování se mohou hlásit u vedoucí školní jídelny paní Šárky Petlachové, která vede evidenci a v případě nouzového stavu je schopná situaci řešit. Vede si v evidenci případné zájemce a v případě, že někdo již nemá zájem obědy odebírat, osloví dalšího zájemce v pořadí.
Ve věci pořádání soukromých oslav se zatím nic nemění. Kuchařky vařit nebudou. Chtěli jsme pronajímat výdejnu s kuchyňkou pro možnost dovozu stravy, bohužel nás zase brzdí jiná smlouva, kterou jsme uzavřeli s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, když nám předával budovu školy. Tam jsme se zavázali, že 10 let ji nebudeme pronajímat a komerčně využívat, což je i pronájem výdejny stravy. Toto omezení bude trvat ještě v letošním roce. Pak situaci zvážíme a budeme vás informovat.
V současnosti však je mnoho jiných možností dovozu obědů přímo domů. S obědy do naší obce zajíždí firma Tylšar z Opavy, R 11 ze Skrochovic, v prodejně Tempo se taky vaří (tam kontakt bohužel nemáme) nebo vozí obědy i ZD Hraničář z Otic. Myslím si, že je mnoho možností i s pořádáním oslav. V naší obci jsou na to uzpůsobené a vybavené prostory a dovoz stravy je také možno objednat.
Dana Schreierová


Vytvořeno: 26. 2. 2017
Poslední aktualizace: 26. 2. 2017 19:13
Autor: