Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Rozpočet

Rozpočet

Obec Neplachovice, v souladu s ustanovením § 3 odst. 4, § 11 odst. 4, § 17 odst. 8 zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, v platném znění, zveřejňuje na svých internetových stránkách schválený rozpočet Obce Neplachovice a jeho schválené změny v průběhu roku, schválený střednědobý výhled rozpočtu Obce Neplachovice, schválený závěrečný účet Obce Neplachovice. Uvedené dokumenty najdete obecni-urad/uredni-deska/ - Hospodaření obce, rozpočet a rozpočtová opatření

Do  listinné podoby těchto dokumentů můžete nahlédnout v úředních hodinách na Obecním úřadu Neplachovice

Strategický plán rozvoje 2016 - 2025

plan

Zpravodaj obce

zpravodaj

Mobilní aplikace

 logo mobilní aplikacegoogle-play-downloadapp-store-download

Kalendář

Mikroregion Opavsko Severozápad

      

Mikroregion Opavsko Severozápad

Dokumenty k finančnímu hospodaření Mikroregionu Opavsko severozápad

V souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, zveřejňuje Mikroregion Opavsko severozápad na elektronické desce, www.opavsko-severozapad.cz, vybrané dokumenty k finančnímu hospodaření Mikroregionu Opavsko severozápad. V listinné podobě lze nahlédnout v sídle DSO, tj. Úvalno č.p. 58, na podatelně. Jedná se o střednědobý výhled rozpočtu, rozpočet, závěrečný účet, rozpočtová opatření a pravidla rozpočtového provizoria.

Projekty

Strategické plánování...

Interaktivní mapa

Interaktivní mapa Neplachovice

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 3
DNES: 221
TÝDEN: 694
CELKEM: 540742

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
  • pl

Obsah

Připojování na novou kanalizaci - vodoměry

Typ: ostatní | náš tip
řešení situace s vodoměry po napojení na kanalizaci
vážení občané,
od 1. 1. 2019 budou naši čističku odpadních vod provozovat Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. Jak to tedy bude od ledna vypadat?
Občané, kteří již jsou napojeni na jednotnou splaškovou kanalizaci, budou od začátku ledna uzavírat smlouvy s firmou SmVak Ostrava a.s.
Ti, co odebírají do rodinného domu vodu pouze z veřejného vodovodu, provedou k 1. 1. 2019 odpočet na svých vodoměrech (tento odpočet bude zanesen do nové smlouvy) a budou platit stočné podle skutečného stavu spotřebované vody.
Ti, co odebírají do rodinného domu vodu z veřejného vodovodu a zároveň ze studny, mají dvě možnosti.
První varianta: Budou platit stočné paušální částkou a to sazba x 36 m3 na osobu a rok.
Druhá varianta: Můžete platit podle skutečného stavu spotřebované vody, ale bude nutné nainstalovat na přívod ze studny nový vodoměr. (Vodoměr si hradíte sami). V tomto případě bude stočné součet m3 na obou vodoměrech. Pokud vodu ze studny používáte k zalévání zahrady, a budete chtít tuto vodu odečíst ze stočného, bude nutné mít vodoměr i tady. SmVaK však odečítají vodu k zalévání zahrady pouze tehdy, pokud spotřeba vody k zalévání překročí 30 m3 za rok.
Pro občany, kteří se budou napojovat na splaškovou kanalizaci v roce 2019 platí stejné možnosti. V případě že se napojíte a budete platit stočné paušálem a později si naistalujete vodoměry, je možná změna platby skutečné spotřeby vždy od nového čtvrtletí. Stočné se bude platit čtvrtletně. Cena stočného pro rok 2019 je 42,70kč včetně DPH. Paušál 36 m3 na osobu a rok se rovná spotřebě 100l na osobu a den. Každý ať si zváží sám, která varianta mu vyhovuje.

 

        


Vytvořeno: 2. 1. 2019
Poslední aktualizace: 2. 1. 2019 12:21
Autor: Jiří Dehner